NzN

KROPELKA 2.0.

Aktualności

 
 
 

PAKS

Opis projektu

Aktualności

 
 
 

PAC CAR Opis projektu

TOYOTA SUPRA Opis projektu

KROPELKA Opis projektu

Testy PAKSa na Stadionie Narodowym

W ostatni weekend wyciągnęliśmy PAKSa na Stadion Narodowy w Warszawie! Pakowanie zaczęliśmy z samego rana, a gdy już skończyliśmy szybko udaliśmy się na miejsce docelowe, aby przeprowadzić dokładne testy i próbne przejazdy. Testy przebiegły nadzwyczaj pomyślnie i dały nam wiele cennych wniosków, które pomogą nam w poprawie wyniku na SEM 2015. Trzymajcie kciuki! smiley

Galeria zdjęć z testów PAKSa

Projekt 'Napęd hybrydowy w pojeździe miejskim PAKS' ukończony!

Po długotrwałych pracach informujemy, że zakończony został projekt hybrydyzacji napędu pojazdu PAKS sfinansowany z grantu Generacja Przyszłości!
Dla przypomnienia, pojazd hybrydowy PAKS, polega na umieszczeniu dwóch rodzajów napędu do jednego pojazdu miejskiego. Cykl jazdy w warunkach miejskich polega na symulacji ruszania, przejazdu oraz hamowania. Tak też wygląda to na międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie pojazdy miejskie poruszają się w warunkach zbliżonych do warunków, w których samochody osobowe poruszają się na co dzień między światłami, korkami, czy innymi pojazdami.

Czytaj więcej: Projekt 'Napęd hybrydowy w pojeździe miejskim PAKS' ukończony!

PAKS po testach silnika!

W środę wreszcie udało się uruchomić silnik spalinowy do pojazdu miejskiego PAKS. Potestowane zostały różne moduły CDI silnika oraz wzmacniacz iskry. Kierowca mógł sprawdzić swoje umiejętności i panowanie nad pojazdem. Sprawdzono również nowoczesne akumulatory które pozwoliły nam obniżyć wagę pojazdu o ponad 2,7 kg! Dziękujemy firmie WAMTECHNIK za wsparcie i wykonanie profesjonalnych pakietów. Planujemy jeszcze szereg modyfikacji przed zawodami także na pewno damy z siebie wszystko aby uzyskać jak najlepszy wynik. Trzymajcie za nas kciuki!

Hybryda na Shell Eco-marathon 2014

Od 2012 r. koło podjęło działania zmierzające do stworzenia pojazdu hybrydowego tzn. posiadającego dwa rodzaje napędów. Jako, że głównym celem SKAP-u jest udział w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon polegających na przejazdach przy jak najmniejszym zużyciu energii, skupiono się na stworzeniu hybrydy pod te konkretne zawody.

Czytaj więcej: Hybryda na Shell Eco-marathon 2014

PAKS 2014

W listopadzie 2009 roku została powołana grupa do pracy nad projektem koncepcyjnego pojazdu miejskiego PAKS. Jest to pojazd tworzony do startu w zawodach Shell Eco Marathon, w których rywalizuje w klasie UrbanConcept. UC jest kategorią pojazdów przypominających wyglądem, budową i funkcjonalnością małe auta miejskie. Celem startu w zawodach jest przejechanie danej odległości na jak najmniejszej ilości paliwa. PAKS ma za sobą dwa udane starty w zawodach SEM. W 2011 roku nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce w kategorii SAFETY oraz 3 miejsce wśród pojazdów napędzanych benzyną E95 uzyskując wynik 300km/l

Po licznych modyfikacjach wystartowaliśmy PAKSem również w 2013 roku. Wygraliśmy w kategorii UrbanConcept Gasoline, uzyskując 334km/l na trudnym ulicznym torze w Rotterdamie.

Obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem PAKSa do zawodów SEM 2014.


Czytaj więcej: PAKS 2014

Nowe koła dla PAKSa

Mimo zniechęcającej pogody, zaliczeń i egzaminów wciąż znajdujemy czas i chęci do pracy w kole. Miło nam poinformować, iż pracę nad laminowaniem nowych kół do PAKSa  trwają w najlepsze. Będą one wykonane z włókna węglowego co pozwoli utrzymać minimalną wagę pojazdu.
Dziękujemy  firmie Werg (www.werg.pl) za współpracę w przygotowaniu foremników.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć (TUTAJ) wykonanych w trakcie wspomnianych prac.

PAKS 2013?!

W tym roku postanowiliśmy wznowić budowę pojazdu Paks, który podobnie jak nasza Kropelka startował w Shell Eco-Marathon, tyle że w kategorii Urban Concept – miejskich, ekologicznych  samochodów przyszłości.

 


Obecnie trwają prace nad poprawą istniejącej instalacji elektrycznej. Schemat został już zaakceptowany, aktualnie zamawiamy silniki i sterowniki.  W tym tygodniu, po odbiorze materiałów przystąpiliśmy do laminowania kół. Trwają również prace projektowe przy tylniej osi oraz mocowaniu wycieraczek i lusterek.

PAKS - opis projektu

Projekt PAKS 2011

 

W listopadzie 2009 roku została powołana grupa do pracy nad projektem o roboczej nazwie Urban 2011. Urban 2011 jest to pojazd tworzony do startu w zawodach Shell Eco Marathon, w których będzie rywalizować w klasie UrbanConcept. UrbanConcept to kategoria pojazdów przypominających wyglądem i budową małe auta miejskie. Celem startu w zawdoach jest przejechanie jak największej odległości na jak najmniejszej ilości paliwa. Cały zespół wkłada wiele trudu w to, by pojazd mógł konkurować z czołówką. Niedawno ustalono oficjalną nazwę naszego projektu: PAKS.

Czytaj więcej: PAKS - opis projektu

WSPIERAJĄ NAS

Partner Technologiczny

Współpraca

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

stat4u
Joomla templates www.joomlashine.com