WOWSlider Module2

 • Shell Eco-marathon 2015
 • ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha 2016
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Testy PAKSa
 • Szkolenie STER
 • Festiwal Nauki Małego Człowieka 2015
 • Wigilia SKAP 2015
 • GREAT Energy Summit w Ambasadzie Brytyjskiej
 • Testy PAKSa
 • Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.0
 • Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.0
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Praca w warsztacie
 • Spotkanie z firmą Arrinera
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Dzień Innowacji
 • bootstrap carousel
 • Koła Naukowe uczą na Litwie 2015
Shell Eco-marathon 20151 ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego2 ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego3 Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha 20164 Shell Eco-marathon 20155 Testy PAKSa6 Szkolenie STER7 Festiwal Nauki Małego Człowieka 20158 Wigilia SKAP 20159 GREAT Energy Summit w Ambasadzie Brytyjskiej10 Testy PAKSa11 Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.012 Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.013 Shell Eco-marathon 201514 Praca w warsztacie15 16 Spotkanie z firmą Arrinera17 Shell Eco-marathon 201518 Dzień Innowacji19 ANSYS - Conference SymKom 201520 Koła Naukowe uczą na Litwie 201521
bootstrap slider by WOWSlider.com v8.7

NzN

O NAS

SKAP - Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów. SKAP tworzymy my, studenci Politechniki Warszawskiej. Różny wiek, kierunki studiów, doświadczenie i pomysły mieszają się tu ze sobą, dając początek nowym, nieprzeciętnym rozwiązaniom.
Wierzymy, że wypracowane przez nas technologie i zastosowane rozwiązania będą miały istotny wpływ na rozwój motoryzacji w kierunku produkcji oszczędnych pojazdów.             Czytaj więcej...

Kropelka

Kropelka przejeżdża 659km na zaledwie jednym litrze paliwa!

Więcej o Kropelce...

 
 

Kropelka 2.0

Po sukcesie Kropelki i szeregu modyfikacji nadszedł czas na zupełnie nową konstrukcję. Oprócz zupełnie nowego kształtu i podzespołów, w pojeździe zastosowany zostanie silnik skonstruowany od podstaw przez SKAP. Projekt jest w trakcie realizacji.

 

Więcej o nowej Kropelce...

 
 

PAKS

Prototyp ekologicznego pojazdu miejskiego autorstwa SKAP o napędzie hybrydowym. Spala litr benzyny na 376,46 km. Wygrał zawody Shell Eco-marathon 2013, a w 2014 roku zdobył drugie miejsce w kategorii Urban Concept Gasoline.

Więcej o PAKSie...

 
 

Spectrum Filaments - współpraca

        Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą Spectrum Filaments - specjalistą w dziedzinie druku 3D. Z ich pomocą poznamy tajniki profesjonalnej pracy z drukarkami i coraz więcej elementów w naszych pojazdach będzie mogło powstawać dzięki tej technologii 

10 lat SKAP!

               Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach.W związku z tym obchodziliśmy ostatnio oficjalne dziesięciolecie Koła smiley

                Obchody z okazji 10-lecia Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów odbyły się 22 grudnia 2016 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.Wydarzenie uświetnili były i obecny dziekan Wydziału MEiL, profesorowie i pracownicy PW, przedstawiciele firm współpracujących ze SKAP i, przede wszystkim, obecni i byli członkowie Koła.

                Uroczystość rozpoczęto od podsumowania 10 lat działalności Koła przez Piotra Niedziółkę. O  aktualnych projektach Koła opowiadali kolejno ich kierownicy: PAKS – Krzysztof Banasik, Orion – Janusz Popławski, Kropelka 2.0 – Kacper Koniarski i Hyperloop – Paweł Radziszewski. Następnie, Pan Wojciech Owczarek, jeden z członków zespołu z 2006 roku, opowiedział o początkach koła, pierwszych inspiracjach i występach w zawodach. Podsumowaniem było wystąpienie prof. PW Janusza Piechny, opiekuna SKAP, który opowiedział zgromadzonym jak z jego perspektywy wyglądała10-letnia współpraca ze studentami.

               Wydarzenie było idealną okazję do poznania ludzi, którzy tworzyli SKAP przed nami. To było niezwykle ciekawe: spotkać się z osobami, których praca, zdeterminowanie i pasja sprawiały, że nasza organizacja sprawnie działa już od 10 lat! Dopilnujemy, aby dalej tak było wink

              

 

 
 
 

Modyfikacja silnika z wojtala garage

Dziękujemy Wojtala Garage za pomoc niesamowity profesjonalizm przy modyfikacji i wykonaniu kilku elementów do naszego silnika. 
Jeżeli będziecie chcieli przerobić swój, to koniecznie odwiedźcie chłopaków w warsztacie smiley

Hyperloop Pod Competition - II etap

To już oficjalne - dostaliśmy się do drugiego etapu Hyperloop Pod Competition!

Organizowane przez SpaceX zawody polegają na stworzeniu jednoosobowej kapsuły tego ultraszybkiego środka transportu. Najlepsze drużyny w trzeciej fazie konkursu przetestują swoje konstrukcje w Los Angeles, USA.

Wraz z Hyper Poland, Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych oraz KNN MELprop stworzyliśmy zespół Hyper Poland University Team i rozpoczęliśmy projekt prototypowej kapsuły Hyperloop. Trzymajcie kciuki!

II Zebranie Zwyczajne

Na wczorajszym II Zebraniu Koła powitaliśmy nowych członków naszego zespołu. Rąk do pomocy przybyło, więc ruszamy do pracy :) 

Warsaw MotoShow 2016

Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy na Targi Motoryzacyjne Warsaw MotoShow - otwarcie już w ten piątek. Wśród 1 000 samochodowych eksponatów znajdzie się też Kropelka i PAKS cool

Havel Composites

 

Bardzo dziękujemy firmie Havel za poradę i wsparcie w postaci materiałów kompozytowych, które posłużą nam do wytworzenia form Oriona :)

 

Najlepsi z Najlepszych

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie podsumowujące inicjatywę "Najlepsi z najlepszych". Dziękujemy Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wsparcie w ramach tego projektu smiley

Konkurs rozstrzygnięty!

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu "Nazwij pojazd przyszłości".

Otrzymaliśmy od Was ponad 70 naprawdę udanych pomysłów na nazwę nowego projektu, dlatego decyzja nie była łatwa ;) Ostatecznie udało nam się wybrać trzy najlepsze:

 

I miejsce - "Orion" , autor: Krzysztof Banasik
II miejsce - "Lem", autor: Michał Tymosiuk
III miejsce - "Delfin", autor: Maciek Kłopociński

 

Gratulacje dla zwycięzców!

 

Dziękujemy wszystkim za udział i dostarczenie nam ogromnej liczby pomysłów.

W najbliższym czasie skontaktujemy się z wygranymi w sprawie odbioru nagród.

 

Rekrutacja

SKAP rekrutuje!

Chcesz dołączyć do zespołu i razem z nami tworzyć niesamowite projekty? A może spełniasz się w marketingu? 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (innych też, może Was przekonamy wink ) na spotkanie informacyjne już równo za tydzień.

Wszystkiego dowiecie się 24.10 (poniedziałek) o godz. 18.30 w sali nr 6 w budynku ITLiMS przy ul. Nowowiejskiej 24.

WSPIERAJĄ NAS

Partner Technologiczny

Współpraca

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

stat4u
Joomla templates www.joomlashine.com