PISARALLA PISIMMӒLLE W FINLANDII

Przejazdy w Finlandii zakończone!
 
          Nasz pierwszy start w fińskich zawodach za nami: pierwszego dnia Kropelka bez problemów przeszła inspekcję techniczną i ruszyła na próbne przejazdy. Co więcej, okazało się, że mamy najlżejszy pojazd spośród startujących zespołów, co było dla nas nie lada wyróżnieniem! 
 
 
          Drugiego dnia przystąpiliśmy do przejazdu mierzonego. Niestety, awaria układu przeniesienia napędu na trzecim okrążeniu zmusiła nas do zakończenia jazdy. Mimo starań całego zespołu, nie zdołaliśmy naprawić tego problemu na czas.
 
           
 
          Na szczęście zawody nie okazały się przez to bezowocne. W ciągu tych dwóch dni mieliśmy okazję rywalizować z zespołami, które osiągały wyniki ponad 3 000 km na 1 litrze benzyny! Było od kogo się uczyć 🙂 Otrzymaliśmy wiele cennych uwag i rad, które pomogły nam opracować kilka modyfikacji i ulepszeń Kropelki. Rezultaty zobaczycie przy następnych startach!
 
           
 
          Przede wszystkim dziękujemy naszemu opiekunowi prof. Januszowi Piechnie za ciepliwość i cenne wskazówki. 
 
 
          Dziękujemy również naszym sponsoram, czyli firmom Arrinera S.A., Carbon Workshop, Ansys, AOC, SymKom, Ecumaster i Techniko za wsparcie merytorycznie i finansowe.