Konferencja Shell Polska 2014

We wtorek mieliśmy przyjemność wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez Shell Polskę. Jako miejsce wybrano dziedziniec w Zameku Ujazdowskim Zaproszone zostały wszystkie ekipy startujące w zawodach Shell Eco-marathon Europe - w Rotterdamie. Przywitaliśmy ekipy nam bliższe takie jak Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej ale także i dalsze takie jak Wydział Mechaniczny z Wojskowej Akademii Technicznej czy Wydział Mechaniczny Technologiczny z Politechniki Śląskiej.

 

Organizatorzy zadbali o to aby spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a dzięki prowadzących tak właśnie było! Przeprowadzono quiz/test na temat bezpiecznej jazdy samochodem. Humorystyczne akcenty w pierwszej części spotkania były przebijane informacjami o korporacji Shell. Zaprezentowane zostały cele firmy, w których zawiera się stałe poszukiwanie nowych źródeł energii i jak najlepszego jego dysponowania. Zawody Shell Eco-marathon bowiem organizowane są już od wielu lat a ich poziom z roku na rok rośnie.
W drugiej części spotkania każdy zespół mógł zaprezentować pojazdy i powiedzieć o postępach projektów. Wydarzenie przyciągnęło uwagę radia jak i telewizji co poskutkowało wywiadami na temat pojazdów i nie tylko. Spotkanie skwitował miły poczęstunek. 

Życzymy powodzenia reszcie ekip z Polski. No i do zobaczenia w Rotterdamie! 🙂