Przejazdy w Finlandii zakończone!
 
          Nasz pierwszy start w fińskich zawodach za nami: pierwszego dnia Kropelka bez problemów przeszła inspekcję techniczną i ruszyła na próbne przejazdy. Co więcej, okazało się, że mamy najlżejszy pojazd spośród startujących zespołów, co było dla nas nie lada wyróżnieniem! 
 
 
          Drugiego dnia przystąpiliśmy do przejazdu mierzonego. Niestety, awaria układu przeniesienia napędu na trzecim okrążeniu zmusiła nas do zakończenia jazdy. Mimo starań całego zespołu, nie zdołaliśmy naprawić tego problemu na czas.
 
           
 
          Na szczęście zawody nie okazały się przez to bezowocne. W ciągu tych dwóch dni mieliśmy okazję rywalizować z zespołami, które osiągały wyniki ponad 3 000 km na 1 litrze benzyny! Było od kogo się uczyć 🙂 Otrzymaliśmy wiele cennych uwag i rad, które pomogły nam opracować kilka modyfikacji i ulepszeń Kropelki. Rezultaty zobaczycie przy następnych startach!
 
           
 
          Przede wszystkim dziękujemy naszemu opiekunowi prof. Januszowi Piechnie za ciepliwość i cenne wskazówki. 
 
 
          Dziękujemy również naszym sponsoram, czyli firmom Arrinera S.A., Carbon Workshop, Ansys, AOC, SymKom, Ecumaster i Techniko za wsparcie merytorycznie i finansowe.
 
 
 
 

SKAP wziął udział dzisiaj w pierwszej edycji Drivers' World Championship w Londynie. 
Niestety, mimo bycia na prowadzeniu, z powodu awarii instalacji paliwowej, musieliśmy zjechać bez ukończenia przejazdu. Jednakże wszystko wskazuje na to, że już za rok będziemy mieli duże szanse na wygraną. 

Jeszcze raz chwalimy się zajęciem II miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii Urban Concept - Gasoline z wynikiem 256,7 km/l!!!

Chcielibyśmy podziękować przede wszystkim naszemu opiekunowi profesorowi Januszowi Piechnie za pomoc.

Dziękujemy również firmom, dzięki którym udało się osiągnąć sukces, czyliArrinera S.A., Techniko, SymKom, Ecumaster!!!
Składamy też podziękowania dla Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki WarszawskiejPolitechnika WarszawskaSSPW - Samorząd Studentów Politechniki WarszawskiejRada Kół Naukowych PWza wspieranie naszej działalności.

Gratulujemy wszystkim polskim zespołom, czyli Iron WarriorsSmart Power Politechnika ŚląskaShell Eco-marathon Rotor PWSZ KrosnoEco Car PG,Green Arrow - PIAST i Elvic!!! 

 

SUKCES!! Udało się nam zająć II miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii Urban Concept - Gasoline!!!

PAKS osiągnął wynik 256,7 km/l na trudnym torze(jak widać tylko 5 z 11 zespołów ukończyło przejazd). Co więcej udało się nam dostać do konkurencji Drivers' World Championship, w której to musimy dojechać jak najszybciej na metę, uważając na ograniczony zapas paliwa. Jest to wymagająca konkurencja, ale już mieliśmy okazję brać udział w podobnych przejazdach podczas Shell Eco-marathon Le Mans 2016.

Gratulujemy również Smart Power Politechnika Śląska za II miejsce w kategorii Urban Concept - Hydrogene i kwalifikację do DWC. smiley

Pierwsze przejazdy jutro o 14:30. Życzcie nam powodzenia!

Wstawiamy relację dopiero teraz, gdyż cały wczorajszy dzień intensywnie pracowaliśmy. Pojawiły się pewne problemy nie do przewidzenia związane ze sterownikiem silnika. Na szczęście, z pomocą Iron Warriors udało się je pod koniec dnia rozwiązać. Dziękujemy za pomoc! 

Dzisiaj od 12:30 będziemy wykonywać przejazdy w ramach zawodów. Będziemy informować o wynikach.

Trzymajcie kciuki! smiley