W ostatni weekend wyciągnęliśmy PAKSa na Stadion Narodowy w Warszawie! Pakowanie zaczęliśmy z samego rana, a gdy już skończyliśmy szybko udaliśmy się na miejsce docelowe, aby przeprowadzić dokładne testy i próbne przejazdy. Testy przebiegły nadzwyczaj pomyślnie i dały nam wiele cennych wniosków, które pomogą nam w poprawie wyniku na SEM 2015. Trzymajcie kciuki! smiley

Galeria zdjęć z testów PAKSa

Po długotrwałych pracach informujemy, że zakończony został projekt hybrydyzacji napędu pojazdu PAKS sfinansowany z grantu Generacja Przyszłości!
Dla przypomnienia, pojazd hybrydowy PAKS, polega na umieszczeniu dwóch rodzajów napędu do jednego pojazdu miejskiego. Cykl jazdy w warunkach miejskich polega na symulacji ruszania, przejazdu oraz hamowania. Tak też wygląda to na międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie pojazdy miejskie poruszają się w warunkach zbliżonych do warunków, w których samochody osobowe poruszają się na co dzień między światłami, korkami, czy innymi pojazdami.

Czytaj dalej... "Projekt ‚Napęd hybrydowy w pojeździe miejskim PAKS’ ukończony!"

W środę wreszcie udało się uruchomić silnik spalinowy do pojazdu miejskiego PAKS. Potestowane zostały różne moduły CDI silnika oraz wzmacniacz iskry. Kierowca mógł sprawdzić swoje umiejętności i panowanie nad pojazdem. Sprawdzono również nowoczesne akumulatory które pozwoliły nam obniżyć wagę pojazdu o ponad 2,7 kg! Dziękujemy firmie WAMTECHNIK za wsparcie i wykonanie profesjonalnych pakietów. Planujemy jeszcze szereg modyfikacji przed zawodami także na pewno damy z siebie wszystko aby uzyskać jak najlepszy wynik. Trzymajcie za nas kciuki!

Od 2012 r. koło podjęło działania zmierzające do stworzenia pojazdu hybrydowego tzn. posiadającego dwa rodzaje napędów. Jako, że głównym celem SKAP-u jest udział w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon polegających na przejazdach przy jak najmniejszym zużyciu energii, skupiono się na stworzeniu hybrydy pod te konkretne zawody.

Czytaj dalej... "Hybryda na Shell Eco-marathon 2014"