Garść wiadomości oraz rendery prosto od zespołu konstruującego nowy silnik spalinowy do Kropelki:

 

Projekt zdecydowanie posuwa się do przodu! W ubiegłych tygodniach byliśmy zajęci obliczeniami i projektowaniem koła zamachowego oraz układu dolotowego. Ostatecznie ustaliliśmy geometrię rozrządu i kształt komory spalania, a także pomyślnie rozwiązaliśmy wiele napotkanych problemów.

 

Trwają prace nad szczegółami wału korbowego i geometrią krzywek. Równolegle wykonujemy symulacje CFD przepływu czynnika roboczego przez silnik i procesu spalania. Szczegóły już niebawem!

Czytaj dalej... "Postępy prac nad silnikiem Kropelki"

Zawody SEM 2013 dopiero w maju, a przy Kropelce praca wre. Chcemy tak udoskonalić pojazd, aby poprawić obecny wynik, czyli 659 km na 1 litrze paliwa. Trwają prace projektowe nad układem przeniesienia napędu,  piastami i półosiami, układem hamulcowym i innymi, których nie sposób tu wymienić..

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się konsultacje na Wydziale Inżynierii Materiałowej na temat wykonania polimerowych opon w pojeździe.

Na ukończeniu są prace przy hamowni do silnika, w styczniu w planach jest laminowanie.

 

Więcej szczegółów niebawem!

Wakacje się skończyły, a prace nad silnikiem trwają. Staramy się jak najszybciej przeprowadzić wszystkie obliczenia, aby do końca grudnia przygotować kompletną dokumentację silnika i móc rozpocząć wykonywanie części. Przed wakacjami udało się ustalić główne wymiary silnika, sposób sterowania i zasilania paliwem, rozwiązanie układu rozrządu i rodzaj smarowania silnika.

 

Zapraszamy do lektury ...

Czytaj dalej... "Postęp prac nad nowym silnikiem do Kropelki"